بی جی هاست به عنوان سایت زیرمجموعه بی جی کلوب (bgcloob.ir)در زمینه طراحی سایت , فروشگاه اینترنتی, بهینه سازی سایت و ارسال پیامک گروهی فعالیت می کند. دفتر مرکزی تهران: 22095893 و دفتر کرج: 33206737

روش ساخت نقشه سایت

درباره نقشه سایت چه می دانید؟
نقشه سایت چیز پیچیده ای نیست ولی برای اینکه موتورهای جستجو مثل گوگل و یاهو شما را ایندکس کنند بسیار لازم است. در واقع نقشه سایت، یک فایل متنی با فرمت XML است که لینک های سایت در آن قرار می گیرد

درباره نقشه سایت چه می دانید؟
نقشه سایت چیز پیچیده ای نیست ولی برای اینکه موتورهای جستجو مثل گوگل و یاهو شما را ایندکس کنند بسیار لازم است. در واقع نقشه سایت، یک فایل متنی با فرمت XML است که لینک های سایت در آن قرار می گیرد و موتور جستجو وقتی وارد سایت شما می شود ار طریق آن صفحات شما را ایندکس می کند.

چطور نقشه سایت بسازیم؟

اهمیت وجود نقشه سایت مشخص شد ولی حالا چطور باید نقشه سایت بسازیم؟ خیلی ساده و کاربردی این مراحل را توضیح می دهیم:

سایت های مختلفی نقشه سایت را ایجاد می کنند و پیشنهاد ما سایت

  xml-sitemapsاست. پس از ورود به این سایت به پایین آن و جایی بروید که باید آدرس سایت خودتان را وارد کنید.

1-پس از نوشتن نام کامل سایت خودتان مثلا: ((www.bghost.ir روی کلید Start کلیک کنید. چند دقیقه صبر کنید تا نقشه سایت شما کامل ساخته شود. البته این سایت ها فقط تا 500 لینک را به صورت اتوماتیک و رایگان برای شما تبدیل به نقشه سایت می کند و برای ساخت لینک های بیشتر باید هزینه پرداخت کنید.


2-نکته دیگر این است که وقتی نقشه سایت ساخته شد فایل های مختلف با فرمت های متفاوتی را در اختیار شما برای دانلود قرار می دهد ولی شما فقط فایل XML را دانلود کنید.


3- باید فایل XML را در شاخه اصلی سایت خودتان  ) اگر پنل شما لینوکس باشد داخل  public-html) آپلود کنید.

4-در این قسمت شما باید یک اکانت جیمیل داشته باشید چون بعد از آپلود نقشه سایت باید وارد اکانت گوگل (جیمیل) شوید. اگر جیمیل دارید از آدرس زیر مستقیم وارد صفحه ثبت نقشه سایت بشوید :
https://www.google.com/webmasters/tools/home?hl=en

5-روی کلید Add a site کلیک کنید.

6-در کادر باز شده آدرس سایت خودتان را به صورت کامل وارد کنید.

 

7- روی گزینه 1 Download this HTML verification file کلیک کرده و فایل دانلود شده را در همان شاخه ای که فایل سایت مپ را آپلود کرده اید بارگذاری کنید.

8-بعد از اینکه فایل مورد نظر را در شاخه اصلی آپلود کردید روی گزینه this HTML verification file  کلیک کنید تا مشخص شود کار را به درستی انجام داده اید.

9-سپس کلید Veryfy را بزنید.

 10- روی کلید Continu کلیک کنید.

11-روی کلید Submit sitemap کلیک کنید.

12- روی کلید add sitemap کلیک کنید. نسخه جدید وب مستر گوگل یک کلید قرمز رنگ در بالای صفحه است که باید اسم نقشه سایت خودتان را در کادر باز شده تایپ کنید (مثلا( sitemap.xml  و Submit  را بزنید.

کار به اتمام رسید حالا باید چند روز صبر کنید تا گوگل لینک های سایت شما را ایندکس کند.

 

و همچنین معرفی لینک سایت به آدرس زیر

https://www.google.com/webmasters/tools/submit-url

ما 11 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

قالب سایت

تماس با ما

22095893-02633206757

info (at) bghost.ir

تهران- سعادت آباد

LOGIN
SIGNINORREGISTER
Username
Password
Remember me